قیمت روز انواع حفاظ دیوار
10 ژانویه 2021
حفاظ تاشو پنجره و درب
12 ژانویه 2021
نمایش همه

حفاظ بازشو پنجره و درب

حفاظ پنجره متحرک چیست؟
انواع حفاظ بازشو پنجره و درب به صورت کلی شامل دو شکل ثابت و متحرک ساخته می‌شود. در واقع دسته‌بندی حفاظ پنجره به لحاظ بازشو شامل دو نوع زیر است:

  • حفاظ پنجره ثابت
  • حفاظ پنجره متحرک

حفاظ پنجره ثابت و متحرک کشویی

حفاظ ثابت درب و پنجره 

شکل ثابت حفاظ پنجره در واقع همانند نرده‌های آهنی است که در طرح‌های مختلف ساخته شده و بدون داشتن قابلیت حرکت، به قاب پنجره متصل می‌شوند. این نوع حفاظ که می‌توان گفت عمده بازار حفاظ پنجره است، ایمنی بالایی دارد و همزمان در طرح‌های متنوعی نیز ساخته می‌شود.

 

حفاظ پنجره متحرک

حفاظ پنجره متحرک که به آن حفاظ متحرک آکاردئونی و یا حفاظ متحرک کشویی یا ریلی نیز گفته می‌شد، عملکردی مشابه درب آکاردئونی دارد. این حفاظ به صورت تاشو و همانند ساز آکاردئون باز و بسته می‌شود. حفاظ پنجره متحرک برای سطوح شیشه‌خور گسترده مناسب هستند.

ایمنی حفاظ پنجره متحرک

همان‌طور که می‌بینید در عین رقم‌های مناسب برای قیمت حفاظ پنجره متحرک، انواع حفاظ پنجره متحرک هم می‌توانند یک حفاظ پنجره مدرن باشند، و هم امنیت را تضمین کنند. ایمنی حفاظ پنجره مدرن متحرک با دو فاکتور تعیین می‌شود:

 

 

  •  تعداد نرده‌های حفاظ پنجره بازشو

در مورد حفاظ پنجره بازشو کشویی یا مدل آکاردئونی تعداد نرده‌ها نقش مهم در میزان امنیت بازی می‌کنند. نرده‌های حفاظ پنجره کشویی متحرک در حالت بسته، متراکم و فشرده هستند و نمی‌تواند از میان یا بالای نرده‌ها عبور کرد.

  •  قفل حفاظ پنجره بازشو

پس از بستن حفاظ پنجره ضد سرقت، باید آن را با قفل چفت کرد. معمولا دو نوع قفل توکار و روکار در انواع حفاظ پنجره ضد سرقت نصب می‌شود. این قفل‌ها از داخل ساختمان چفت می‌شوند و امکان باز کردن آنها از بیرون وجود ندارد.

  ایمن ترین نرده حفاظ بالای دیوار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی ← 09127701547