معنی حفاظ شاخ گوزنی
9 جولای 2020
خرید انواع میلگرد
12 جولای 2020
نمایش همه

انواع میلگرد

ساخت حفاظ با میلگرد

میل‌گرد

میلگرد یا آرماتور  فولادی میباشد  که در بتن برای جبران مقاومت کششی پایین آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.انواع میلگرد ها  فولاد نام دارند  که به این منظور در سازه‌های بتن  به کار می‌رود به شکل سیم یا میلگرد می‌باشد و فولاد میلگرد نامیده می‌شود. البته در موارد خاصی از فولاد ساختمانی نظیر نیمرخ‌های I مانند ، ناودانی و یا قوطی نیز برای مسلح کردن بتن مورد  استفاده قرار داده  می‌شود.

 

انواع میلگرد

خاموت
آرماتورهای عرضی که به دور آرماتورهای طولی و اصلی در شناژها بسته می‌شوند خاموت نام دارند.

مشخصه‌های محاسباتی مهم میلگرد
مقاومت تسلیم
مقدار تنشی که در آن بدون افزایش بار تغییر طول نمونه فولادی ازدیاد می‌یابد تنش تسلیم یا مقاومت تسلیم یا مقاومت جاری شدن می‌نامند و با f y نمایش می‌دهند.
مقاومت کششی
از تقسیم حداکثر بار ثبت شده در آزمایش کشش بر سطح مقطع اولیه به دست می‌آید.
طبقه بندی فولاد میلگرد

میلگرد چیست؟

میلگرد یا آرماتور به پروفیل فولادی با مقطع گرد توپر اطلاق می شود که به صورت میلگرد ساده یا میلگرد آجدار طی فرایند نورد گرم با استفاده از فولاد تازه تولید می شود. میلگردهای تولید شده از فولاد تازه را با حرف N و میلگردهای تولید شده از فولاد ریخته گری شده را با حرف W نشان می دهند. از میلگرد جهت جبران ضعف بتن در کشش و نیز محصور کردن بتن و سایر موارد استفاده می شود.

 

انواع میلگرد و مشخصات آنها

 

بتن از جمله مصالحی است که در برابر تنش های فشاری مقاومت خوبی از خود نشان می دهد؛ اما بتن نیز مانند مصالح دیگر، نقاط ضعفی دارد که از جمله نقطه ضف مهم و مورد توجه  آنها، ضعف آن در تنش های کششی است. برای جبران این ضعف، باید در قسمت هایی از مقاطع بتنی موجود در سازه، از میلگرد استفاده کرد که ترکیب این دو مصالح را اصطلاحا بتن مسلح یا بتن آرمه (reinforced concrete) می گویند. میلگردها در سایزهای مختلف و توسط روش های متنوعی با استفاده از مواد اولیه متفاوت تولید شده و به طور عمده در ساختمان سازی به کار گرفته می شوند.

  قیمت نصب و ساخت حفاظ آهنی درب ساختمان

شرکت راد جوش بزرگترین شرکت در تولید و فروش انواع میلگرد

قیمت میلگرد

قیمت میلگردها بر اساس نوع و سایز آن ها متغیر است. میلگردها در شاخه های ۱۲ متری عرضه شده و قیمت آن ها به ازای هر کیلوگرم وزن میلگرد تعیین می شود. معمولا میلگردهای آج دار سایز کوچکتر، قیمتشان از میلگردهای سایز بزرگتر بیشتر است. قیمت میلگرد متاثر از نوسانات بازار ممکن است متغیر باشد که باید هنگام خرید، قیمت روز میلگرد از فروشنده استعلام گردد. جهت خرید حفاظ میلگردی می توانید به شماره ۰۹۱۲۷۸۰۰۶۰۳ تماس حاصل کرده  و با توجه به کیفیت و قیمت میلگرد عرضه شده توسط فروشندگان، کالا و فروشنده مورد نظر خود را با اطمینان انتخاب کنید.

انواع میلگردها

  1. میلگرد ساده:  سطح این نوع میلگردها صاف بوده که با علامت Φ نشان داده می شوند،مقاومت فشاری و کششی آن ۲۳ کیلوگرم بر میلی متر مربع می باشد .
  2.  میلگرد آجدار:  سطح این نوع میلگردها به صورت آجدار در شکل های مختلف می باشد و مقاومت فشاری و کششی آن ۳۲کیلوگرم بر میلی متر مربع است که با علامت Φ نشان داده می شوند .

انواع میلگرد

توجه۱ : میلگردها از قطر ۶، ۸، ۱۰ تا ۵۰ میلی متر موجود می باشند .
توجه۲ : میلگردهای با قطر کمتر از ۶ میلی متر را مفتول می نامند .

توجه۳ : میلگردها از قطر ۶ تا ۱۲ میلی متر جهت ساخت خامود (خاموت)،و از قطرهای ۱۰ تا ۵۰ میلی متر برای ساخت تیرها،ستون ها،دال ها (سقفها)، فنداسیون ها و . . . استفاده می شود.

جهت سفارش حفاظ های میلگردی با شماره ۰۹۱۲۷۸۰۰۶۰۳ تماس حاصل نمایید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی ← 09127701547